3 lata ago
977 Views
0 0

Spektakularne TAK dla małżeństw tej samej płci w Irlandii

Written by

W piątkowym referendum Irlandczycy, jako pierwsi na świecie, zdecydowali o równości, tolerancji i postępie mówiąc TAK dla małżeństw homoseksualnych. Radość wielka płynie z Dublina, gdzie cały weekend młodzi i starzy, kobiety i mężczyźni, dorośli i dzieci celebrują wyniki referendum.

62 % Irlandczyków biorących udział w referendum zagłosowało na TAK, a 38% było przeciwnych uznaniu małżeństw dwojga osób bez względu na płeć. Oddano 1,935,907 ważnych głosów.

Jakkolwiek cieszę się szczęściem ogarniającym Irlandię, kibicowałam im bowiem gorąco, tak z ogromnym smutkiem, rozczarowaniem i żalem patrzę na reakcję Polski na wynik referendum. Nie tylko tej nieświadomej strony naszego społeczeństwa ale głównie ludzi, którzy odrobinę świata już liznęli osiedlając się w Irlandii.

Zastanawia mnie dlaczego Polacy są tak nieziemsko nietolerancyjni, zacofani, wręcz fanatycznie uwstecznieni ideologicznie. Przykładów dziesiątki znaleźć można na polonijnych grupach, forach i portalach, np. tu.

W życiu nie wstydziłam się bardziej za swoich rodaków jak teraz.

Irlandia świętuje wynik referendum. Liam Murphy/BuzzFeed News

Irlandia świętuje wynik referendum.
Liam Murphy/BuzzFeed News

Spoko czy nie?

0 0
Article Tags:
· ·
Article Categories:
Kobieta · Podróżniczka

Comments to Spektakularne TAK dla małżeństw tej samej płci w Irlandii

 • geek

  Niestety wstydze się że Polkapublikuje tego typu tendencyjne wpisy.To że ktoś ma inne zdanie od Pani na temat małżeństw osób homoseksualny ,nieznaczy że należą mu się inwektywy typu zacofany ,fanatyk itp.
  ŻADNYCH ARGUMENTÓW ZA MAŁŻEŃSTWAMI HOMOSEKSUALISTÓW TEN ARTYKUŁ TO STRATA CZASU

  • http://noicoteraz.pl Tesla Odyssey

   Największy jednak wstyd przynoszą cywilizacji ludzie, którym prawo do wolności i równości trzeba argumentować.

   • geek

    Prawo do wolności i równości? Niestety te prawa w niektórych przypadkach powinny być ograniczne .W taki sposób można bronić matki alkoholiczki której odebrano dziecko dla jego dobra ,no ale przecież to dyskryminacja alkoholików ich prawa do wolności itd.
    Dobro dziecka jest prawem nadrzędnym a w tej chwili niema wystarczająco przrkonujących badań naukowych wskazujących na to że dzieci w parach homoseksualnych rozwijaja się tak dobrze jak w parach hetero.Są niepokojące przesłanki o skłonnościach homoseksualnych dzieci wychowywanych w takich związkach.
    Zasługą właśnie cywilizacji jest że możemy wybierać co jest dla nas dobre jako społeczeństwa a co nie.Każdy człowiek ma prawo do własnego zdania wyrażenia go publicznie lub w referendum .Dzieje się to często kosztem praw,interesów mniejszości no niestety ale narazie nic lepszego niż demokracja nie wymyślono.
    Nie jest to raczej powód do wstydu.
    Jednak po części rozumiem kogo miałaś na myśli pod określeniem zacofani ,uwstecznieni,nietolerancyjn jest duza grupa fanatyków którzy mimi nie znajomości tematu mają coś do wykrzyczenia na forach internetowych ,najczęściej wulgarnie by obrazić tych których nie lubią.Jednak nie wszyscy nie popierający małzeństw homoseksualnych do nich należą.
    Tacy krzykacze ,bez znajomości tematu istnieja tez po stronie popierajacej chociaz mam wrazenie ze w nieporównywalnie mniejszym stopniu.

    • http://noicoteraz.pl Tesla Odyssey

     Ty masz przeslanki a reszta świata statystyki: 100% homoseksualistów przychodzi na świat w rodzinach heteroseksualnych. Ksiądz mydli ci oczy i niestety nie tylko tobie. Pokolenie lub dwa i nawet najbardziej zapatrzone w przeszłość polskie rodziny zaczną myśleć samodzielnie i gonić cywilizację.

Menu Title