1 rok ago
1310 Views
4 0

Krem nawilżający Aqua z Lidla – review

Written by

Pod koniec września tego roku Internet obiegła zwalająca z nóg informacja o wynikach testów konsumenckich przeprowadzonych przez hiszpańską OCU. Okazało się bowiem, że konsumentki biorące udział w ślepej próbie (nie znając marek testowanych produktów) wskazały krem nawilżający Aqua z Lidla jako najlepszy spośród testowanych kremów nawilżających.

Pod artykułami przytaczającymi wyniki testu natychmiast pojawiła się lawina zniesmaczenia od co zamożniejszych konsumentek bo zwykły nawilżający krem Aqua, który przeciętna śmiertelniczka może z łatwością nabyć za 7.50 zł pobił te ze złotem, starannie wytworzone z genitaliów osła w cenie od 200 euro/słoiczek. No jak to? Spekulowano, że to Lidl jest zleceniodawcą testów, że wyniki zostały podrobione, że to artykuł sponsorowany przez markę Cien itp.

Ponieważ dwa pozostałe miejsca na podium zajęły moje ulubione kremy: 3. Garnier Skins Natural (4,99 EUR) i 2. VICHY Aqualia Thermal (17 EUR) postanowiłam sprawdzić czy krem nawilżający Aqua z Lidla zasłużył na miano najlepszego kremu nawilżającego.

Nadmienię, że mój test trwał dni parę. Nakładałam cienką warstwę kremu na oczyszczoną i wysuszoną ręcznikiem papierowym twarz rano i wieczorem. Krem nawilżający Aqua z Lidla ma idealną dla kremu nawilżającego konsystencję, jest delikatny, błyskawicznie się wchłania i buzia po użyciu wyraźnie lepiej wygląda i zwyczajnie jest nawilżona. Dodatkowo produkt marki Cien bardzo ładnie pachnie, sprawia wrażenie naturalnie pomagającego skórze zachować odpowiednie nawilżenie. O niebo lepszy od Garnier’a choć ciągle nie dorównujący Vichy, po użyciu którego budzisz się innym człowiekiem 🙂

Wyniki mojego testu

Według mnie i biorąc pod uwagę, że miałam do czynienia z wszystkimi kremami na 3 pierwszych miejscach, ustawiłabym je w następującej kolejności:

1. Niezawodny i absolutnie nie do pobicia VICHY Aqualia Thermal,

2. CIEN (LIDL) Aqua Crema Hidratante SPF 4,

3. Garnier Skins Natural.

Natomiast niewątpliwie w kategorii „stosunek jakości do ceny” wygrywa krem nawilżający Aqua z Lidla – działa tak jak powinien działać krem nawilżający i niewiele kosztuje. Można więc się smarować w najlepsze, szyję i czoło, z przodu i kark, na dzień i na noc nie zważając, że słoiczek będzie zbyt prędko pusty. Kupisz sobie nowy. Za niecałe €2 w Lidlu.

Pełen ranking konsumencki OCU

1. CIEN (LIDL) Aqua Crema Hidratante SPF 4 (2,99 EUR)
2. VICHY Aqualia Thermal (17 EUR)
3. Garnier Skins Natural (4,99 EUR)
4. NIVEA Cuidado Hidratante dia SPF 15 (5,48 EUR)
5. AVENE Hydrance optimale ligera (15,85 EUR)
6. LAROCHE POSAY Hydreane Ligera (11,88 EUR)
7.  L’OREAL Crema Hidratante Triple Active (6,39 EUR)
8. BIOTHERM Aquasource gel (28,78  EUR)
9. CLARINS Gel fondant désaltérant (34,82 EUR)
10. ESTEE LAUDER Hydrationist Maximum Moisture Creme (31,80  EUR)
11. YVES ROCHER Hydra Végétal Gel Crema Hidratación intensa 24H (8,95 EUR)
12. DIADERMINE Cuidado Essencial Hidratante Matificante  (6,90  EUR)
13. CLINIQUE Dramatically Different Moisturizing Lotion (20,94  EUR)
14. EUCERIN Aqua Porin Active (14,72 EUR)
15. VITESSE Crema Hidratante 24H Hydra Mineral complex (6,10 EUR)
16. DELIPLUS Crema facial hidratante con Aloe (4,50 EUR)
17. LA MER The moisturizing gel cream (225,25 EUR)

Spoko czy nie?

4 0
Article Tags:
· · · · ·
Article Categories:
Kobieta
Menu Title