8 miesięcy ago
514 Views
3 0

Jak zrobić naleśniki bez miksera – prosty sposób

Written by

Jak zrobić naleśniki bez miksera

Od kilku dni mieszkam na torbach. Prawie wszystkie graty, w tym mikser, blender, trzepaczka i cokolwiek czym można wymieszać ciasto na naleśniki, pojechały, a nawet dojechały już do Hiszpanii. Panna N. zachciała dziś naleśniki ale jak zrobić naleśniki bez miksera w dodatku żeby nie było grudek? Pesteczka.

Jak zrobić naleśniki bez miksera

Jak zrobić naleśniki bez miksera

Sprytny sposób

Ciasta na najlepsze racuchy na świecie nie mieszam mikserem. W zupełności wystarczy miska/rondelek i łyżka (pożyczona od mamy bo sztućce też pojechały). Dlaczego więc nie skorzystać z tej samej metody przygotowując ciasto na naleśniki? Ciasto przecież nie wie czym będzie po usmażeniu.

Żeby zrobić naleśniki bez miksera zrób wszystko tak, jakbyś mikser miała tylko na początek nalej zaledwie odrobinę mleka. Mieszaj gęste ciasto łyżką aż do uzyskania gładkiej konsystencji. W gęstym cieście grudki rozetrą się błyskawicznie i nie będzie po nich śladu. Na koniec dodaj tyle mleka, ile potrzebujesz do uzyskania zwykłej naleśnikowej gęstości, wymieszaj i voila – ciasto na naleśniki gotowe.

Naleśniki amerykańskie

Ja robię amerykańskie naleśniki z gęstego ciasta z dodatkiem sody i proszku do pieczenia oraz roztopionego masła. Panna N. je uwielbia i zajada najczęściej z syropem klonowym. Polecam!

Spoko czy nie?

3 0
Article Tags:
· ·
Article Categories:
Mama · Pani domu
Menu Title