9 miesięcy ago
565 Views
6 0

Przeprowadzka do Hiszpanii cz. 2 – jak przewieźć kota do Hiszpanii

Written by

Zastanawiasz się jak przewieźć kota do Hiszpanii? Dowiedz się jakie masz opcje i wybierz odpowiednią formę transportu dla swojego pupila.

Mamy dwa koty. Alicja przyleciała z nami do Polski z Malty i jest najgrzeczniejszym czworonogiem z jakim kiedykolwiek miałam do czynienia. Galwayek (nazwany na cześć miasta w Irlandii, w którym przyszła na świat Panna N.) wręcz przeciwnie – to polski łobuz i terrorysta. Kochamy nasze zwierzaki i są dla nas jak członkowie rodziny dlatego gdziekolwiek mieszkamy my, mieszkają i one. Szukając domu w Hiszpanii oczywiście braliśmy nasze koty pod uwagę.

Przewóz kota autem

Długo zastanawialiśmy się jaka forma transportu będzie dla naszych kotów najmniej męcząca i spośród dostępnych opcji wybraliśmy jednak podróż samolotem. Wycieczka drogą lądową z Polski do Alicante trwałaby przynajmniej dobę i nawet gdyby nasze kociaki jechały w klimatyzowanym aucie przeznaczonym do transportu zwierząt byłoby to dla nich okropnie stresujące. Znamy przypadek bardzo poważnych powikłań u kota, który jechał samochodem ze swoimi właścicielami z Anglii na Maltę i nie chcemy tego przerabiać. Przewóz zwierząt można zlecić na Clicktrans lub bezpośrednio firmie, która zajmuje się tym na codzień, np. Dogeo.

Formalności przed wyjazdem

Sprawą oczywistą jest, że podróżujący z nami kotek musi mieć chip i europejski paszport (do wyrobienia w każdym gabinecie weterynaryjnym). Do tego niezbędne będzie odrobaczanie i szczepienie przeciwko wściekliźnie wykonane nie później jak 21 dni przed podróżą. Pamiętajmy, że szczepionka traci ważność i trzeba ją powtarzać. Dodatkowo 24 godziny przed wyjazdem zabieramy kota do weta na podstawowe badanie, podczas którego lekarz sprawdzi czy zwierzę jest zdrowe i na firmowym papierku zaświadczy, że nie ma przeciwskazań do odbycia podróży. 

Transport kota w samolocie

Super tanie linie lotnicze niestety nie przewożą zwierząt. Alicja z Malty leciała z nami AirMalta i podróż zniosła nad wyraz dobrze – generalnie miała wyrypane na to co się działo. Jedyna linia lotnicza, którą można na ten moment przewieźć kota z Polski do Hiszpanii w akceptowalnej cenie to Eurowings. Zwierzę musi oczywiście spełnić odpowiednie warunki i trzeba zapłacić za jego bilet – niejednokrotnie więcej niż za siebie, bo zryczałtowaną stawkę €50 za kota. My mamy dwa koty i lecimy z przesiadką w Düsseldorf więc x2 i x2. Żeby kotek został wpuszczony na pokład musi ważyć nie więcej jak 8 kg razem z miękką torbą, w którą jest wygodnie zapakowany. Maksymalne wymiary torby to 40 x 40 x 25.5 cm i jeden pasażer może zabrać ze sobą tylko jedno zwierzą. Dobrze, że traktują tu dziecko jak dorosłego inaczej musiałabym lecieć dwa razy 😉 Zatem jednego kota bierze Panna N., drugiego ja, usiąść musimy osobno bo, tu kolejne obostrzenie, w jednym rzędzie może przebywać tylko jedno zwierzę. 

Wprost nie mogę się doczekać. Będę lecieć do mojego wymarzonego miejsca na ziemi z dwoma kotami, dwiema wielkimi torbami (23 kg każda), dwiema torbami podręcznymi, laptopem i z dzieckiem. I z przesiadką. Ciach pach w 5 godzin i 15 minut będziemy wszyscy w Alicante. Bosko!

Spoko czy nie?

6 0
Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Podróżniczka
Menu Title